çöp kutusunda bulunan faili meçhul notlar: 14

Mars’la Satürn arasındaki mesafenin abartıldığı kadar uzak olmadığını düşündü. Göktaşlarına basarak Satürn’ün en dış halkasına oturdu. Buz kristalleri…
Binlerce yansımasını gördü yüzünün, ne kadar vahşi bakıyordu. Beyni ile güneş sisteminin dışına ulaşmaya çalıştı. Bu anlamsızdı. Zaten istediği an her yerde olabilirdi, çünkü evren aslında onun kafasının içindeydi.
Bir fotonun hareket estetiğinde onunla dans edercesine ışıktan ayrıldı. Görkemden başı döndü. ”Niye?” dedi. Tüm bunları niye bir kenara attım.
Dizleri titriyordu. Ellerini dizlerinin üzerine k. Bu iyi fikirdi eskiden beri neolojiyi, kelime uydurmayı severdi. Anamnezinde de bu belirtiliyordu. Psikologlardan daha iyi bilecek değildi kendini. Onlar insan mühendisiydi ne de olsa!
Hatta kelimelerin yerine baş harflerini yazsa yeterdi. Enerji tasarrufu. Madem bu dünyanın dili onu tüketiyordu, O da, onları tahrif ederdi. B:Y:İ:B:D:K:K: karar veremedi. Sonra G.A.S? dedi. Yanıtını Z.G. Ozrik Tentacles kardeşimizin kayıkçısı gibiydi, sular öyle ses veriyordu işte. Hayatta öğrenemedikleri kısmına not etmeliydi bunu. Bir sfenks beynini yumurta gibi çırpmaya başladı. Tanrım, yine mi başlıyor?

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s